Fjalë Kyçe

Këngëtari kosovar Kadiri James premtues për tregun botëror

Këngëtari kosovar Kadiri James premtues për tregun botëror

Një tjetër këngëtar që synon tregun ndërkombëtar, është edhe Kadiri James, shkruan GazetaAlo.

Arlind Kadiri vjen nga qyteti i Rahovecit por jeton dhe vepron në Kanada, dhe së fundmi në Amerikë pritet që me muzikën e tij të prek majat botërore.

Artisti njihet për vokalin dhe stilin e tij të veçantë në muzikë, kjo e dëshmon më së miri edhe kënga e tij e publikuar së fundmi ‘Closer to you’ në zhanrin Pop.

Me pseudonimin Kadiri James, këngëtari shihet mjaft premtues për të arritur edhe në tregun e huaj ku pritet t’i bashkohet emrave të ndryshëm të njohur nga Kosova.

Për më tepër ndiqni këngën e publikuar nga vetë këngëtari./GazetaAlo/