Fjalë Kyçe

“Keq për ne, keq për ta”, Vuçiq komenton situatën me rrymë në Kosovë

“Keq për ne, keq për ta”, Vuçiq komenton situatën me rrymë në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka reaguar lidhet me reduktimet 6 me 2 që kanë nisur nga sot në gjithë vendin.

Vuçiq iu është drejtuar serbëve të Kosovës duhet thënë se i vjen keq për ta, njofton Klankosova.tv.

“Unë nuk jam si ata që merren me të gjitha çështjet e mundshme, dhe situata me rrymën është e vështirë. Shpresojë që ata të mos kenë nevojë të fikin rrymën, nuk e dua këtë për ta, kjo do të ishte keq për ta dhe për ne, për të gjithë njerëzit që jetojnë”, tha Vuçiq.