Fjalë Kyçe

Këta janë dy të prekurit me koronavirus në Kosovë

Këta janë dy të prekurit me koronavirus në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë ka bërë të ditur se dy raste janë konfirmuar pozitiv me virusin korona në Kosovë.

Sipas ministrit Arben Vitia bëhet fjalë për një vajzë të moshës 20 vjeçare, shtetase e Italisë dhe një burrë të moshës 77  vjeçe, nga Komuna e Vitisë.

Kjo u bë e ditur në një konferencë të jashtëzakonshme për media nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministri i shëndetësisë, Arben Vitia.