Fjalë Kyçe

Kjo është arsyeja e dorëheqjes nga pozita e Shqipe Mjekiqi

Kjo është arsyeja e dorëheqjes nga pozita e Shqipe Mjekiqi

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shqipe Mjekiqi ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë. Sipas burimeve të Gazetës Insajderi arsye e dorëheqjes është injorimi që iu bë nga kjo parti. Ky burim ka thënë se ajo nuk është pyetur dhe konsultuar nga të tjerët për vendime që kanë të bëjnë me partinë.

Zyrtarisht nuk është konfirmuar ende dorëheqja e saj. Mjekiqi kishte filluar distancimin nga kjo parti që tre javë bëjnë të ditur burimet e Gazetës Insajderi. Ajo nuk ka marrë pjesë në aktivitet e LDK-së.

Kjo mund të vihet re edhe në postimit e fundit të kryetarit të LDK-së, Lumir Abdixhiku.

Dje kryetari Abdixhiku së bashku me anëtarë të tjerë të partisë qëndruan në Ferizaj. Nga atje ndanë fotografi së bashku me figurat kryesore të kësaj partie. Por, mungonte nënkryetarja e LDK-së që dha dorëheqje Shqipe Mjekiqi.