Fjalë Kyçe

Kjo është arsyeja e vizitës së Almedës dhe Tolgahan në Kosovë

Kjo është arsyeja e vizitës së Almedës dhe Tolgahan në Kosovë

Çifti Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman kanë ardhur për një vizitë 2-ditore në Kosovë.

Në mëngjesin e ditës së sotme, Almeda Abazi dhe aktori turk, Tolgahan Sayisman kanë arritur në Kosovë bashkë me djalin e tyre disa muajsh.

Ata janë ftuar nga ministri në detyrë i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve në Kosovë, Kujtim Gashi, shkruan Gazeta Express.

E me të arritur çifti kanë mbajtur një konferencë nga zyra e ministrit, ku kanë zbuluar edhe arsyen e vizitës.

Ata janë ftuar nga ministri Gashi për të folur për disa projekte të mundshme filmike që mund të realizohen mes Kosovës dhe Turqisë.

Megjithëse nuk ka diçka konkrete, të dytë janë shprehur të gatshëm që të bashkëpunojnë dhe ti bëjnë të dy konematografitë bashkë.

Madje, Tolgahan nuk e ka përjashtuar mundësinë që të aktrojë vet në ndonjë film shqiptaro-turk në një të ardhme të afërt.

Ata nga konferenca janë nisur për në qytetin e Prizrenit, ku do të bëjnë një vizitë të shkurtër.

Ndërsa, në Kosovë do të qëndrojnë dy ditë, pasi aktori duhet t’i kthehet punës për serialin e tij më të ri që po transmetohet në Turqi.