Fjalë Kyçe

Kjo është familja që la pas i ndjeri Arian Daci

Kjo është familja që la pas i ndjeri Arian Daci

Zëvendësministri i Ministrisë së Diasporës, Arian Daci ka vdekur sot pasi e zuri një ortek i borës në Brezovicë.

Ai mbeti i vdekur, ndërsa Ardian Bakalli që ishte më të, është në gjendje të mirë shëndetësore.

Ariani, djali i akademikut, Nexhat Daci, ishte pjesë e Qeverisë që nga nëntori i vitit 2017.

Ai ishte i pasionuar pas skijimit, ku përmes shumë fotografive në rrjetet sociale ka treguar se e pëlqen shumë këtë sport.

Daci pas vetës ka lënë gruan Meritën dhe dy djemtë e tij.

Për vdekjen tragjike të Arianit kanë ngushëlluar pothuajse të gjithë politikanët, të cilët ndanë dhimbje për ndarjen e tij nga jeta.