Fjalë Kyçe

Kjo është lista e lojtarëve më të shtrenjtë në Itali dhe Evropë

Kjo është lista e lojtarëve më të shtrenjtë në Itali dhe Evropë

Ylli i Juventusit Paulo Dybala është lojtari më i shtrenjtë në Serie A, ndërsa Kylian Mbappe në Evropë, shkruan GazeraAlo.

Kjo është Lista e lojtarëve më të shtrenjtë në Itali dhe Evropë sipas CIES:

Serie A:

1- Paulo Dybala (Juventus) 142 milion
2- Lorenzo Insigne (Napoli) 96
3- Mauro Icardi (Inter) 74
4- Krzysztof Piatek (Milan) 68
5- Federico Chiesa (Fiorentina) 68

Evropë:

1- Kylian Mbappé (PSG) 228 milion
2- Harry Kane (Tottenham) 198
3- Raheem Sterling (Manchester City) 187
4- Mohamed Salah (Liverpool) 185
5- Lionel Messi (Barcelona) 171
6- Romelu Lukaku (Manchester United) 159
7- Griezmann (Atletico Madrid) 150
8- Jadon Sancho (Borussia Dortmund) 148
9- Paulo Dybala (Juventus) 142
10- Eden Hazard (Chelsea) 122
/Gazeta Alo