Fjalë Kyçe

Konfiskohen 57 bimë kanabis në Podujevë

Konfiskohen 57 bimë kanabis në Podujevë

Policia e Kosovës ka konfiskuar 57 copë bimë kanabisi në Podujevë, të premten, pasi ka pranuar informacion lidhur me to.

Njësitet po e hetojnë rastin.

policore pas pranimit të informatës për bimë që dyshohet të jenë narkotike, kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë gjetur dhe konfiskuar 57-copë bimë narkotike të llojit kanabis, të madhësive të ndryshme 10-60 cm gjatësi. Lidhur me rastin, është informuar edhe prokurori, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin”, ka njoftuar PK-ja.