Fjalë Kyçe

Korab Shaqiri uron me këngën e babait të tij kushtuar Ushtrisë

Korab Shaqiri uron me këngën e babait të tij kushtuar Ushtrisë

Para gjashtë viteve, Ilir Shaqiri ka publikuar këngën “Garda e Kosovës”.
E kjo këngë e tij i është kushtuar Ushtrisë së Kosovës e cila sapo është votuar nga Kuvendi.

Dhe tani meqë është formuar Ushtria, artisti, Korab Shaqiri ndau në Instagram një video teksa publikon këtë këngë të Ilirit.

“GARDA E KOSOVËS 🇽🇰! #ushtriaekosovës #gardaekosovës#kosovoarmy #ksarmy #kosovo #ilirshaqiri⚔🛡🇦🇱 🇺🇸 🇽🇰”, shkruan ai.