Fjalë Kyçe

Koronavirusi i merr jetën edhe një mjeku, vdes gjinekologu nga Prishtina

Koronavirusi i merr jetën edhe një mjeku, vdes gjinekologu nga Prishtina

Ka ndërruar jetë gjinekologu Dr. Burim Krasniqi pas përballjes me sëmundjen Covid-19. I ndjeri ka qenë duke u trajtuar që disa ditë në mjekimin intensiv qendror në QKUK, pasi i ishte komplikuar gjendja nga koronavirusi, shkruan Gazeta Shneta.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar edhe kolegët, drejtori i Klinikës Dr. Jakup Krasniqi dhe dr. Ilir Azizi.

“Shoku im me i mirë… Dr. BUKI (Burim Krasniqi) Nder të kem një mik e koleg sikur ti. Në luftë me shumecka dole triumfus, e besoja që do dalesh edhe në këtë. Ke qenë shembull për të gjithë. Gjithmonë do të kujtojmë. Ngushllime familjes dhe kolegëve. Pusho i qetë shoku im, Qoftë i lehtë dheu i Kosovës, për të cilën punove dhe e ke dashur gjithmonë”, ka shkruar Ismajli.

“Zoti ne xhenet te drejtoft shoku jem”, ka shkruar Dr. Ilir Azizi. Krasniqi është mjeku i shtatë që kanë ndërruar jetë pas infektimit me Covid-19 në Kosovë.