Fjalë Kyçe

Kosova me dy super-përforcime për ndeshjet e radhes

Kosova me dy super-përforcime për ndeshjet e radhes

Në emisionin “Favorit” në T7 po diskutohet për ndeshjet e Kosovës me Danimarkën e Bullgarinë, garat në IPKO Superligë dhe ligat më të forta evropiane.

Genc Hoxha, ndihmëstrajner i Përfaqësueses së Kosovës, në emisionin “Favorit” ka thënë se fondi i Kombëtares së Kosovës pritet të rritet me prurje të reja pasi vendi ynë është i pasur me talente të rinj.

Kosova në muajin qershor i zhvilloni dy ndeshje në udhëtim, me Malin e Zi më 7 qershor dhe me Bullgarinë më 10 qershor, andaj trajneri i Kosovës shpreson që për këto dy ndeshje të mund të na bashkohen edhe dy super-lojtarët, Florent Hadërgjonaj dhe Loret Sadiku.