Fjalë Kyçe

Krasniqi: Çdo ditë e më shumë, po kemi fakte që VV nuk dallon nga asnjë subjekt autoritar

Krasniqi: Çdo ditë e më shumë, po kemi fakte që VV nuk dallon nga asnjë subjekt autoritar

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi, ka hedhur akuza ndaj Lëvizjes Vetëvendosje. Sërish e ka quajtur parti autoritare.

Shkak për këtë sipas Krasniqit, është përjashtimi i anëtarëve të Vetëvendosjes, të cilët hodhën gaz lotsjellës në zgjedhjet

“Kur VV gjuante gaz në Kuvend, deputetët përjashtoheshin nga seanca. VV kundërshtonte dhe akuzonte pushtetin për repriesion. Me të drejtë! Por kur sot aktivistët e VV po e përdorin metodën e njëjtë, duke kërkuar demokraci në këtë subjekt, VV po përgjigjet me represion. Si pushteti. Përjashtoi nga partia ata që hodhën gaz. Çdo ditë e më shumë, po kemi më shumë fakte që VV nuk dallon nga asnjë subjekt autoritar. Që VV është sekt që spranon asnjë kritikë e mendim ndryshe”, ka shkruar Krasniqi.