Fjalë Kyçe

Krerët e shtetit në takim me ekipin negociator

Krerët e shtetit në takim me ekipin negociator

Me ftesë të kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, ka nisur takimi mes ekipit negociator, kryeministrit dhe presidentit.

Siç raportohet, temë diskutimi pritet të jetë çështja e taksës dhe e dialogut me Serbinë.

Takimi ka filluar me një minut heshtje në nderim të viktimave të aksidentit në Maqedoni.

Kujtojmë, se edhe pas paralajmërimeve nga SHBA-të, kryeministri i vendit Ramush Haradinaj po refuzon të pezullojë taksën ndaj Serbisë, shkruan lajmi.net.

Ndërkaq, pro një pezullimi dhe jo heqje të saj, janë shfaqur Kadri Veseli e Hashim Thaçi.