Fjalë Kyçe

Kukësi shkatërrohet nga Debreceni në Ligën e Evropës

Kukësi shkatërrohet nga Debreceni në Ligën e Evropës

Kukësi ka pësuar humbje të thellë në udhëtim te Debreceni në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Evropës.

Kukësi u mposht me rezultatin 3:0.

Të gjitha golat klubi hungarez i gjeti në pjesën e dytë.

Vendasit së pari shënuan përmes Haruna Garbas në minutën e 54-t, derisa Kevin Varga realizoi dygolësh në minutat 77’ dhe 83’.

Ndeshja e kthimit zhvillohet pas një jave në Shqipëri.

Nagyerdei Stadion, 10250 shikues
DVSC: Nagy S. – Kusnyír (Kinyik, 89.), Szatmári, Pávkovics, Ferenczi – Varga K., Haris, Tőzsér, Szécsi – Takács (Garba, 52.), Trjuics (Csősz, 88.)

Kukësi: Frasheri – Kitanovski, Cuculi, Teqja, Rumbullaku – Limaj, Ethemi (Cyrbja, 72.), Musolli, Rroca (Musta, 76.) – Shkurtaj, Rama

Gól: 1-0 Haruna (52.), 2-0 Varga K. (77.), 3-0 Varga K. (83.)