Fjalë Kyçe

Kurti dëshiron spitale ku nuk ka rendësi sa para ke

Kurti dëshiron spitale ku nuk ka rendësi sa para ke

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, njëherësh kandidat për kryeministër përmes një video në Facebook ka thënë se nevojiten spitale ku nuk ka rendësi sa para ke e nga vjen e ku punon, por ku mund të shërohesh.

“Na nevojitet ekonomia që punëson, bujqësi e industri që prodhon dhe na shkolla që edukojnë”, ka shkruar ai në ‘Facebook’.

Kurti po ashtu ka ftuar të gjithë qytetarët e Kosovës që të dalin në zgjedhjet e 6 tetorit që të bëjnë ndryshimin përmes votës së tyre.

Postimi i plotë i Kurtit në Facebook:

Na nevojiten spitale ku nuk ka rendësi sa para ke, prej nga vjen e ku punon, por ku mund të shërohesh.

Na nevojitet Ekonomia që punëson, Bujqësi e Industri që prodhon dhe shkolla që edukojnë.

Kjo është e ardhmja që na pret pas 6 tetorit. Prandaj bëhuni bashkë, shkoni lagje për lagje e derë më derë që të dalin të gjithë në votime, sepse Erdhi Dita!

Dita është 6 tetor,