Fjalë Kyçe

Kurti para fillimit të seancës: Gjasat i kemi shumë të mira

Kurti para fillimit të seancës: Gjasat i kemi shumë të mira

Kreu i LVV-së, Albin Kurti ka folur pak minuta para se të nis seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, raporton Gazeta Express.

Kurti ka thënë para gazetarëve se janë duke i bërë përgatitjet.

I njëjti ka shkruar se gjasat janë shumë të mira, pa dhënë më shumë komente para gazetarëve.

“Jemi duke bërë përgatitjet shpresojmë më të mirën dhe gjasat i kemi shumë të mira”, ka thënë ai.

Për pak minuta pritet të fillojë seanca konstituive. Pak orë më vonë do të votohet edhe Qeveria e re.