Fjalë Kyçe

Kurti thotë se LDK-ja frikësohej nga PDK-ja për të bërë koalicion me ne

Kurti thotë se LDK-ja frikësohej nga PDK-ja për të bërë koalicion me ne

Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë se dëshira e LDK’së që të vijnë me neve ngelej mbrapa nga frika e tyre prej PDK’së.

“LDK’ja nuk merrnin vesh kur thosha ta bëjmë koalicionin parazgjedhor”, deklaroi Kurti.

Derisa ai nuk fshehu optimizmin të shkonte para koalicioni LDK-VV, por sipas Kurtit, LDK’ja frikësohej nga PDK’ja për një koalicion parazgjedhor.

“Unë kisha optimizëm të shkonim para, por dëshira e tyre që të vijnë me neve, ngelej mbrapa nga frika e tyre prej PDK’së”, tha Kurti në Pressing të T7.