Fjalë Kyçe

Kurtit i vijnë urime nga diplomatë perëndimorë

Kurtit i vijnë urime nga diplomatë perëndimorë

Ministrja e Britanisë së Madhe për Fqinjësi me Evropën dhe Amerikën, Wendy Morton e ka uruar kryeministrin Albin Kurti dhe zëvendësen e tij, Donika Gërvalla për formimin e qeverisë së re.

Morton përmes një postimi në Twitter tha se pret që të bashkëpunojë me ta rreth çështjes së pandemisë, sundimit të ligjit, luftimin e korrupsionit dhe dialogun me Serbinë.

“Urime Kryeministri i ri i Kosovës @albinkurti , zëvendësja e tij dhe Ministrja e Jashtme Donika Gervalla-Schwarz dhe ministra të tjerë. Unë pres që të punoj me ta në prioritetet Britani-Kosovë, si COVID19, sundimi i ligjit, luftimi i korrupsionit dhe dialogu me Serbinë”, ka shkruar Morton.