Fjalë Kyçe

Kush ishte bashkë me Enver Malokun vetëm disa minuta para vrasjes së tij

Kush ishte bashkë me Enver Malokun vetëm disa minuta para vrasjes së tij

Safet Zejnullahu ka kujtuar ditën e vrasjes së Enver Malokut 20 vjet më parë.

Zejnullahu, i cili ishte bashkëpunëtor i Malokut thotë të ketë qenë bashkë me Malokun vetëm disa minuta para vrasjes së tij.

“1 janari është për mua gjithnjë ditë e rëndë. Enveri u vra vetem pak minuta pasi u ndame. Nje nga rastet e rralla, pas atentatit te pare, qe nuk e shoqerova deri te hyrja e baneses… Shkuam ne spital, por nuk ia dolem.

Sot, e perkujtuam si cdo 11 janar, 20 vjet rresht!

Me akademi perkujtimore dhe me dokumentarin per QIK-un, realizuar nga RTK.

Kujtim i perhershem per Njeriun e paperseritshem ne gazetarine shqiptare, Enverin tone”, ka shkruar Zejnullahu në profilin e tij në Facebook.