Fjalë Kyçe

Kuvendi i Shqipërisë rrëzoi 8 dekretet e presidentit Meta

Kuvendi i Shqipërisë rrëzoi 8 dekretet e presidentit Meta

Kuvendi rrëzoi sot 8 dekrete të presidentit të Republikës, Ilir Meta. Vetëm22 vota nga opozita parlamentare mbështetën Ilir Metën. që kërkonte ndryshimin e Ligjit për koncesionet. Mazhoranca e rrëzoi dekretin me 76 vota kundër.

Kuvendi la në fuqi dy kontratat e shumë debatuara koncesionare për ndërtimin e akseve rrugore Orikum-Dukat, dhe Milot – Balldren me 76 vota. kundër dhe 23 pro. Mazhoranca po ashtu rrëzoi propozimin e tretë të Metës për kryetar të KLSH-së. Petraq Milo mori 77 vota kundër e 15 pro/ABC News.