Fjalë Kyçe

Kuvendi mban seancë të jashtëzakonshme, ja çka do të diskutohet

Kuvendi mban seancë të jashtëzakonshme, ja çka do të diskutohet

Sot me fillim prej orës 10:00 Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë të jashtëzakonshme.

Në njoftimin për medie, Kuvendi ka bërë të ditur se kjo seancë e jashtëzakonshme ka të bëj me vendimet e Qeverisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financiare nga shpenzimet e paparashikuara.

“Debat parlamentar lidhur me vendimet e Qeverisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financiare nga shpenzimet e paparashikuara”, thuhet në njoftimin e Kuvendit.

Deputetja e Partia Socialdemokrate, Shqipe Pantina, ka thënë se në seanca do të diskutohet për shpenzimet e kremtimit të përvjetorit të pavarësisë dhe për funksionalizimin e KQZ-së./Gazeta Alo/