Fjalë Kyçe

Ky është 7 vjeçari i cili u vra mbrëmë në Zvicër, 75 vjeçarja vetëdorëzohet

Ky është 7 vjeçari i cili u vra mbrëmë në Zvicër, 75 vjeçarja vetëdorëzohet

Zvicra është tronditur nga vrasja makabre e vogëlushit shqiptar në qytetin e Baselit nga një grua e moshuar 75 vjeçare.

Një grua 75 vjeçare thuhet se ka therur me thikë djalin shtatë vjeçar nga Kosova, i cili ishte duke u kthyer nga shkolla, transmeton lajmi.net.

Ngjarja ndodhi në lagjen e Gotthelf në Basel.

Mergim L, nga Lipjani, nxënës i shkollës fillore, është mbytur brutalisht dje rreth orës 12:30 teksa po kthehej nga shkolla për pushimin e drekës.

Zvicerania e theri atë në fyt.

Gjakderdhja e madhe bëri që ai të vdes pak minuta më vonë në spital.

Ajo është vetdorëzuar në zyrën e prokurorit dhe ka pranuar krimin që ka bërë, me pas është arrestuar nga policia.