Fjalë Kyçe

Ky është çmimi i biletave për ndeshjet e Kombëtares së Kosovës

Ky është çmimi i biletave për ndeshjet e Kombëtares së Kosovës

Biletat për ndeshjet e radhës të Kombëtares së Kosovës në futboll do të dalin në shitje që nga dita e nesërme, shkruan GazetaAlo.

Lajmi është konfirmuar nga zëvendës sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Arianit Ahmeti.

“Biletat do të dalin nesër në shitje. Ato kanë pësuar pak rritje. Në veri dhe në jug janë pesë euro. Në perëndim, pjesa e poshtme është 15 euro, ndërsa sipër 20 euro. Zona VIP është 80 euro. Ndërsa, biletat në lindje do të kushtojnë të gjitha 15 euro, edhe pjesa në mes lindjes dhe veriut janë 10 euro” ka thënë Ahmeti.

Kosova fillimisht do të përballet me me Danimarkën më 21 mars e pastaj me Bullgarinë më 25 mars.

Të dyja këto sfida do të zhvillohen në stadiumin “Fadil Vokrri”. /GazetaAlo