Fjalë Kyçe

Ky është fjalimi emocionues i Rexhep Selimit në dorëzimin e 17 banesave nga shoqata “Jetimat e Ballkanit”

Ky është fjalimi emocionues i Rexhep Selimit në dorëzimin e 17 banesave nga shoqata “Jetimat e Ballkanit”

Deputeti i Lëvizjës Vetëvendosje, Rexhep Selimi është duke marrë pjesë në ceremoninë e dorëzimit të 17 celësave për familjet e varfëra nga Shoqata “Jetimat e Ballkanit”.

Ndërsa, duke iu drejtuar të pranishmëve Selimi ka thënë se në këtë foltore i ka kujtuar dëshmorët e lirisë, duke shtuar se kjo gjë për të nuk ka qenë e lehtë, shkruan Gazeta Alo.

Por, ka thënë se as sot kjo gjë nuk qenka e lehtë.

“Në kët foltore i kemi kujtuar dëshmorët e lirisë dhe heronjtë. Nuk ka qenë e lehtë ti kujtojë shokët e mi por nuk qenka e lehtë edhe sot e të dal të shohim se si po e presim 11 vjetorin e pavarësisë. Ty hoxh Zoti të ruajt që i gëzove fëmijët dhe konacet e tyre. Po dëshmon edhe njëherë që sic jemi bashkë e kemi mujt Serbinë tash duhet sërish të jemi abshkë që ta mujm varfërinë”, ka thënë ai./Gazeta Alo/