Fjalë Kyçe

Ky është komenti i trajnerit të Baselit për Edon Zhegrovën

Ky është komenti i trajnerit të Baselit për Edon Zhegrovën

Trajneri i Basel, Marcel Koller, ka deklaruar se talenti i Kosovës është integruar mirë në skuadrën zvicerane pas huazimit nga Genk.

21 vjeçari të hënën është zyrtarizuar te skuadra e madhe zvicerane, duke u huazuar për një vit e gjysmë nga Genku, te e cila skuadër po kalonte një periudhë të vështirë në muajt e fundit.

Trajneri Koller, në konferencën e fundit është pyetur rreth Edon Zhegrovës.

“Edon Zhegrova tashmë është integruar mirë në ekip”, ka deklaruar Koller, përcjell ‘lajmi.net’.

“Sidoqoftë ajo është një çështje për nesër, e cila është ende e hapur. Ne do të tentojmë t’i japim kohë të mjaftueshme”.

Basel këtë fundjavë takohet me St Gallen në shtëpi, dhe ne shpresojmë që Edon Zhegrova të regjistrojë debutimin.