Fjalë Kyçe

Ky është lajmi i fundit që qarkullon në Spanjë

Ky është lajmi i fundit që qarkullon në Spanjë

Spekulimet që qarkullonin ditëve të fundit për Adrien Rabiot duket sikur tashmë po kthehen në diçka shumë më konkrete.

Burime të afërta pranë Real Madridit thonë se Adrien Rabiot me 99.99% do të jetë një lojtar i Real Madridit gjatë verës teksa drejtuesit tashmë kanë arritur akordin me mesfushorin Francez.

Sipas esRadio, njëri ndër faktorët kyç në operacionin ‘Rabiot’ ka qenë edhe vet Zinedine Zidane që e pëlqen shumë lojtarin dhe e sheh atë si një zëvendësues të mirë për Toni Kroos dhe Luka Modric.

Adrien Rabiot mund të afrohet në skuadër si një lojtar i lirë teksa lojtarit kontrata me PSG i skadon në Qershor të këtij viti.