Fjalë Kyçe

Ky ështe moti për sot në Kosovë

Ky ështe moti për sot në Kosovë

​Mot me shi e intervale me diell do të mbajë sot në Kosovë, sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

Sipas raportit javor të IHMK-së, shi është paraparë të hënën dhe të martën e për të vazhduar sërish të premten.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-25 gradë Celsius”, thuhet në raportin e IHMK-së.