Fjalë Kyçe

Ky është numri i aksidenteve në Kosovë gjatë 24 orëve

Ky është numri i aksidenteve në Kosovë gjatë 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur 30 aksidente trafiku.

Prej tyre 13 kanë qenë me të lënduar, kurse 17 pa të lënduar, shkruan Gazeta Alo.

Sipas statistikave të policisë, gjatë kësaj kohe janë shqiptuar edhe 1057 tiketa trafiku për vozitësit në komunikacion.

Ndërsa, për vepra të ndryshme janë arrestuar 12 persona, ku nëntë prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe dy në vuajtje të dënimit./Gazeta Alo/