Fjalë Kyçe

Ky është urimi i veçantë i Florit për 8 Mars

Ky është urimi i veçantë i Florit për 8 Mars

Para disa viteve, Flori Mumajesi publikoi një këngë “Dedikuar nënës”.

Kantautori shqiptar, Flori Mumajesi para disa viteve lansoi projektin muzikor “Dedikuar nënës”, në duet me The Dreams, shkruan lajmi.net.

E me këtë këngë, ai në Instagramin e tij ka uruar nënën për 8 Marsin, Ditën Ndërkombëtare të Gruas.

“Te dua çdo dite mamushe prej kur kam kuptuar se si me ke dhene shpirt nga shpirti jot, fryme nga fryma jote, gjak nga gjaku yt dhe vazhdon ta besh cdo dite qe kur une isha ne barkun tend… Te dua cdo dite mamushe…Gezuar çdo femre bekuar nga zoti”, ka shkruar Mumajesi.