Fjalë Kyçe

Labi me ujë ‘Rosa’ të Serbisë bën thirrje që të mos hiqet taksa por të bëhet edhe 200 përqind

Labi me ujë ‘Rosa’ të Serbisë bën thirrje që të mos hiqet taksa por të bëhet edhe 200 përqind

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, nuk ishte mjaftuar me vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për taksë prej 100 për qind ndaj produkteve serbe, dhe në një reagim në profilin e tij kishte kërkuar që taksa të rritet në 200 për qind.

Por duket që qëndrimet e tilla të tij, nuk i vë në zbatim gjatë jetës së përditshme.

Në një video të publikuar sot, ku kishte kritikuar ata që po ia përqeshin mjekrën dhe flokët e pa prera, Labinot Tahiri shihet teksa pi dhe bën ‘gëzuar’ me ujë ‘Rosa’, i cili është prodhim i Serbisë.

Në këtë video ai tregon se si po i viziton trojet e bukura shqiptare.

“O shumë bre , shumë e duam Amerikên! E kemi dashur edhe në kohên e Jugoslavisê bre!Ama, Serbia bre! Serbia na e ka kallur loqkën e Zemres bre, na e ka ba Kosovën me gjakun e pa lëshyer , e kurrë llogari nuk dha! Nuk dha llogari as për 1400 fëmjjët qê i ka vrarë e masakruar që nga viti 1981 e deri më 1999!Kryeministër, urime që kaluam Buxhetin, e urime për shumë vendime që ke marrë, ama TAKSËN, TAKSËN MOS E HIQNI BRE MBAJENI E BEJENI 200 pêrqind%. Derisa të njoh SERBIA KOSOVÊN si Shtet.Labinot Tahiri, Ferizaj Kosovë e Shqipërisë”, kishte shkruar Tahiri me 3 shkurt të vitit 2019 në profilin e tij zyrtar në Facebook.