Fjalë Kyçe

Largohet Varane, ky pritet të jetë zëvendësuesi i tij

Largohet Varane, ky pritet të jetë zëvendësuesi i tij

Së fundmi është raportuar rreth mundësisë së largimit të mbrojtësit të Realit, Raphael Varane i cili po shikon mundësit e një përvoje të re tek ndonjë skuadër tjetër.

Varane edhe pse ka moshë të re është njëri ndër mbrojtësit më të trofeshëm dhe me një numër të konsiderushëm paraqitjesh për Realin.

Sipas DefensaCentral, në rast se Varane largohet përfundimisht nga Reali këtë verë, atëher ata do të shkojn për t’a transferuar mbrojtësin e Ajax, De Ligt.

Transferimi i holandezit nuk do të jetë aspak i lehtë duke parë konkurencën në mes Juventusit dhe Barcelonës, si dhe disa ekipeve tjera nga Anliga.