Fjalë Kyçe

Latifi i thotë Sabri Kiçmarit të VV-së: Iu zvarrite Thaçit për t’u bërë ambasador

Latifi i thotë Sabri Kiçmarit të VV-së: Iu zvarrite Thaçit për t’u bërë ambasador

Blerim Latifi nga PDK, gjatë diskutimit me anëtarin e Vetëvendosjes, Sabri Kiçmari, i ka thënë këtij të fundit se i është zvarritur Hashim Thaçit për ta bërë ambasador në Austri.

Ai tha se është hipokrite nga ana e z. Kiçmari ta distancojë veten nga dështimet e politikës së jashtme, duke qenë për vite me radhë përfaqësues diplomatik i saj në disa vende.

“Sabri, a ia ke shtruar vetes pyetjen ndonjëherë çfarë ke bërë për 12 vjet si ambasador?”, iu drejtua Blerim Latifi përfaqësuesit të VV-së ne debatin e sontëm në RTK.

Latifi tha se që nga viti 1999 Albin Kurti gjatë gjithë kohës ka shkuar mbrapshtë dhe kundër rrjedhave të historisë.

“E siguroj z. Kiçmari se edhe në katër vitet e ardhshme z. Kurti nuk do të jetë i ftuar në nivele te larta ndërkombëtare”, tha Latifi.