Fjalë Kyçe

LDK dhe VV lëshojnë seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit

LDK dhe VV lëshojnë seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit

Deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ata të Vetëvendosjes, kanë lëshuar seancën e jashtëzakonshme  të Kuvendit të thirru nga kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj.

Në këtë seancë po diskutohet për platformën dhe Ligjin për dialogun.

LDK qysh në fillim kërkoi që kjo seancë të shtyhet por e njëjta nuk mori votat e mjaftueshme. Deputetëve të LDK-së iu kanë bashkuar edhe ata të VV-së./Gazeta Alo/