Fjalë Kyçe

LDK-ja zëvendëson Haki Raqin e dënuar me Qibrije Hoxhën

LDK-ja zëvendëson Haki Raqin e dënuar me Qibrije Hoxhën

​Lidhja Demokratike e Kosovës prezantoi listën e kandidatëve për deputetë e cila është certifikuar nga ana e KQZ-së. Vihet re një ndryshim në listë që është bërë, ai i Hakit Raqit i cili tashmë është zëvendësuar.

Raqi ishte akuzuar nga Prokuroria Themelore në Prishtinë për korrupsion gjatë kohës që shërbente si zyrtar i Komunës së Obiliqit dhe së bashku me dy zyrtarë të tjerë të akuzuar patën bërë marrëveshje për pranim të fajësisë.

Vendin e Raqit në listën e LDK-së e ka zënë Qibrije Hoxha, numër 108, e cila konfirmoi se është përfshirë në listë me propozimin e kryetarit të partisë, Isa Mustafa.

Ajo premtoi se do të angazhohet edhe më tutje në përmirësimin e jetës së qytetarëve të Kosovës.

“Kam shpresë se do të mund ta bind elektoratin LDK-së, në Kosovë dhe jashtë me çështjet konkrete me të cilat do ta ndihmoj me përkushtim dhe seriozitetin më të madh Kosovën, në Kuvendin e Kosovës. Shpresoj se me angazhimet e mia për Kosovën, në partinë politike më demokratike në Kosovë dhe jo vetëm – Lidhjen Demokratike të Kosovës që nga themelimi i saj e deri më sot, kam dëshmuar se e kam dhënë kontributin tim për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, me shumë përkushtim dhe pa menduar asnjëherë për interesin tim personal”, tha Hoxha, përcjell kp.

Kjo është lista e kandidatëve për deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, e certifikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve:

1 Vjosa Osmani Sadriu

 

2 Kujtim Shala

 

3 Avdullah Hoti

 

4 Lumir Abdixhiku

 

5 Anton Quni

 

6 Lirije Kajtazi

 

7 Besian Mustafa

 

8 Driton Selmanaj

 

9 Hykmete Bajrami

 

10 Doruntine Maloku

 

11 Ismet Beqiri

 

12 Valon Murtezaj

 

13 Arban Abrashi

 

14 Arben Gashi

 

15 Besa Gaxherri

 

16 Fidan Rekaliu

 

17 Armend Zemaj

 

18 Vlora Dumoshi

 

19 Florian Dushi

 

20 Fatmir Rexhepi

 

21 Valentina Bunjaku-Rexhepi

 

22 Haxhi Avdyli

 

23 Muhamet Hamiti

 

24 Mirjeta Kalludra

 

25 Xhavit Rexhaj

 

26 Nexhmi Rudari

 

27 Florije Besholli

 

28 Muharrem Sfarqa

 

29 Shkemb Manaj

 

30 Vlora Limani-Hajnuni

 

31 Shkelzen Hajdini

 

32 Shkumbin Gashi

 

33 Flutura Beka

 

34 Ekrem Hyseni

 

35 Imet Rrahmani

 

36 Hyre Tejeci

 

37 Ardian Shala

 

38 Naser Rugova

 

39 Saranda Musliu

 

40 Frasher Demaj

 

41 Gezim Kokollari

 

42 Fatbardha Emini

 

43 Safet Kamberi

 

44 Faton Bislimi

 

45 Brikenda Kryeziu

 

46 Besart Dreshaj

 

47 Hasan Alija

 

48 Miketa Hajdari

 

49 Hysni Gerguri

 

50 Adem Salihaj

 

51 Sadije Osaj-Jakupi

 

52 Ukë Berisha

 

53 Zef Morina

 

54 Rrezarta Krasniqi

 

55 Ilir Ferati

 

56 Luan Gola

 

57 Kumrije Sahiti

 

58 Nexhat Rexha

 

59 Selim Kryeziu

 

60 Bekrije Cena-Nazifi

 

61 Ilir Tasholli

 

62 Xhevdet Quni

 

63 Ema Nikqi-Rexha

 

64 Ibrahim Kryeziu

 

65 Brahim Selimaj

 

66 Melihate Termkolli

 

67 Dardan Bibaj

 

68 Kujtim Prekazi

 

69 Besa Zejnullahu

 

70 Faik Zekaj

 

71 Ruzhdi Shehu

 

72 Shqipe Ramaj

 

73 Xhavit Ukaj

 

74 Haki Demolli

 

75 Arta Metaj-Govori

 

76 Shefki Gashi

 

77 Bajrush Ymeri

 

78 Marigona Lala

 

79 Ibish Mazreku

 

80 Rexhep Gjergji

 

81 Sevdije Alshiqi

 

82 Milaim Berisha

 

83 Hatim Baxhaku

 

84 Ardita Dushi

 

85 Bexhet Kuqi

 

86 Shefqet Osmani

 

87 Naime Osmani

 

88 Avdi Pireva

 

89 Visar Hoti

 

90 Ganimete Ismajli

 

91 Fahri Uka

 

92 Fitim Havolli

 

93 Suzana Muriqi

 

94 Rrustem Letaj

 

95 Fetah Rudi

 

96 Shkendije Lokaj

 

97 Driton Pira

 

98 Sali Caca

 

99 Mimoza Shahini

 

100 Faton Peci

 

101 Hamdi Jaha

 

102 Imri Hashani

 

103 Selim Shabani

 

104 Veton Ademi

 

105 Enver Krasniqi

 

106 Isuf Berisha

 

107 Bahtjar Berisha

 

108 Qibrije Hoxha

 

109 Fadil Vezaj

 

110 Arton Gjoka