Fjalë Kyçe

LDK nuk e merr Fushë Kosovën pa balotazh

LDK nuk e merr Fushë Kosovën pa balotazh

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje do të përballen në balotazh në komunën e Fushë Kosovës.

Sipas rezultateve të palakuara nga KQZ-ja pas numërimit të 100 për qind të votave, kandidati i LDK-së, Burim Berisha ka marrë 49.96 për qind të votave, ndërsa ai i VV-se, Enver Bajaçinca 25.53 për qind.