Fjalë Kyçe

Leonora Jakupi në përkrahje të Lushtakut: Krenohemi me ty gjeneral!

Leonora Jakupi në përkrahje të Lushtakut: Krenohemi me ty gjeneral!

Sami Lushtaku sot është nisur për në Hagë, ku është thirrë të intervistohet.

Leonora Jakupi përmes rrjeteve sociale ka shprehur mbështetjen për ish-komandantin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sami Lushtaku, shkruan lajmi.net.

“S’ka gjykatë që mund ta gjykoj luften e drejtë për liri! Krenohemi me ty dhe bashkluftetaret e tu Gjeneral! #samilushtaku”, ka shkruar Leonora.

Kujtojmë që para nisjes për në Hagë, Lushtaku ka thënë para gazetarëve se ende nuk e di se në çfarë cilësie është thirrë të intervistohet.

“Do të intervistohem më 16 janar. Nuk e di në çfarë cilësie. Para se të vij këtu kam pasur një vizitë nga kryeministri Haradinaj”, ka thënë ai.