Fjalë Kyçe

Leonora Jakupi: Zot, faleminderit që po i presim këto ditë

Leonora Jakupi: Zot, faleminderit që po i presim këto ditë

Kosova sot feston 20-vjetorin e çlirimit.Me rastin e 20-vjetorit të çlirimit, në Kosovë erdhën edhe Bill Clinton dhe Madeleine Albright.

Minuta më parë, Albright ka dhënë një fjalimme rastin e kësaj dite të shënuar, ku u duartrokit nga qindra qytetarë që kanë dalur për t’i nderuar në sheshin “Skënderbeu”.

Këngëtarja Leonora Jakupi ka shkëputur një fotografi nga fjalimi i ish-sekretares së SHBA-së dhe e publikoi në Instagram.

“Zot, faleminderit qe po i presim keto dite!”, ka shkruar ajo.