Fjalë Kyçe

Liberalizimi i vizave, ambasadori gjerman takohet sot me Komisionin për Punë të Jashtme

Liberalizimi i vizave, ambasadori gjerman takohet sot me Komisionin për Punë të Jashtme

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë do të takohet sot me ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, për të diskutuar rreth çështjes së liberalizimit të vizave.

Takimi me ambasadorin e Republikës Federale të Gjërmanisë, Jörn Rohde, do të mbahet në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës, në orën 11:00.

Kështu bëhet e ditur në njoftimin për ngjarjet e planifikuara për ditën e sotme.

“Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takohet me Ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë Jörn Rohde, lidhur me liberalizimin e vizave. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C301, ora 11:00)”, bëhet e ditur në njoftim.