Fjalë Kyçe

Limaj në Lipjan: Prioritet në qeverisjen time do të jetë fuqizimi i bujqësisë

Limaj në Lipjan: Prioritet në qeverisjen time do të jetë fuqizimi i bujqësisë

Kandidati për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj, ka shkuar sot në Lipjan për t’u takuar me simpatizantët e partisë së tij.

Limaj tha se një ndër prioritetet në qeverisjen e tij do të jetë bujqësia dhe fuqizimi i saj, por shtoi se ka nevojë për të stimuluar edhe natalitetin, shkruan Insajderi.

Ai premtoi se do të krijojë pako sociale për ndarjen e shtesave të fëmijëve.