Fjalë Kyçe

Linda Halimi fiton nështetësinë amerikane

Linda Halimi fiton nështetësinë amerikane

Linda Halimi ka fituar nënshtetësinë e Amerikës dhe për këtë është shfaqur shumë e gëzuar.

Këngëtarja e njohur shqiptare, Linda Halimi tash e sa vite është larguar nga Kosova. Ajo është e martuar me reperin Big D, emri i të cilit është Davon Edëard.

Si bekim i kësaj martese vitin e kaluar çifti janë bërë prindër të një vajze të cilën e kanë pagëzuar me emrin Kaimana.

Përveç se është duke jetuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Linda sot mori edhe nënshtetësinë amerikane.

Këtë e bëri të ditur vet Linda përmes disa postimeve në rrjetet sociale.

“Zyrtarisht një amerikano-shqiptare”, ka shkruar Linda poshtë fotografisë së publikuar në Instagram.

https://www.instagram.com/p/B7olldwBRF6/