Fjalë Kyçe

Lista Serbe thërret protestë për nesër para zyrave të BE-së dhe EULEX-it

Lista Serbe thërret protestë për nesër para zyrave të BE-së dhe EULEX-it

Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka ftuar që gjithë qytetarët që nesër të bëhen pjesë e një proteste para zyrave të Bashkimit Evropian dhe të EULEX.

Me anë të kësaj proteste ata do të kundërshtojnë “Aneksimin e Mitrovicës së Veriut”, shkruan Blic.rs, transmeton Klan Kosova.

Simiq ka thënë se Prishtina ka paralajmëruar aneksimin e Mitrovicës së Veriut dhe gjithë pjesës veriore.

Ai ka thënë se Lista Serbe do t’ju japë përkrahje të gjitha protestave dhe ka thirrur qytetarët që të jenë paqësorë nesër në orën 12:00 për siç ka thënë për të kundërshtuar planet e përfaqësuesve politikë shqiptarë.