Fjalë Kyçe

Luiz largohet nga Chelsea, kërkon rikthimin te ish-klubi i tij

Luiz largohet nga Chelsea, kërkon rikthimin te ish-klubi i tij

Mbrojtësi brazilian David Luiz është duke u përgatitur të largohet nga Chelsea, raportojnë mediet britanike, përcjell Gazeta Alo.

Luiz dëshiron rikthimin në ish-klubin e tij, Benfica.

Braziliani me skuadrën londinez në fund të këtij sezoni, mbyll kontratën dhe duket se lojtari nuk preferon rinovimin e kontratës së re.

Siç raportojnë mediet në ishull, “David Luiz dëshiron të bashkohet me ish-skuadrën e tij, Benfica”. /Gazeta Alo/