Fjalë Kyçe

Mahmut Ferati dhe Shaqir Cërvadiku me këngë të veçantë për Kosovën dhe Fadil Vokrrin (VIDEO)

Mahmut Ferati dhe Shaqir Cërvadiku me këngë të veçantë për Kosovën dhe Fadil Vokrrin (VIDEO)

‘Dardanët’ do t;i zhvillojnë dy ndeshje interesante javën tjetër.

Fillimisht, një miqësore me Danimarkën e më pas eliminatoren e Evropianit me Bullgarinë.

Ndërkaq, gjatë ditës së sotme, këngëtarët e njohur kosovar, Mahmut Ferati dhe Shaqir Cervadiku i kanë kushtuar një këngë Kosovës si dhe legjendës, Fadil Vokrri.

E veçanta e kësaj është se video-klipi i kësaj kënge është realizuar në stadiumin, “Fadil Vokrri”.

https://m.youtube.com/watch?v=wJmgNCyy1Fw&feature=youtu.be