Fjalë Kyçe

Manchester City për herë të parë në finale të Champions League

Manchester City për herë të parë në finale të Champions League

Manchester City ka arritur që ta mposhtë Paris Saint Germain edhe në ndeshjen kthyese në Etihad Stadium me rezultat 2-0 dhe me rezultat të përgjithshem 4-1.

Për Manchester Cityn kjo është hera e parë që arrin në një finale të Champions League, transmeton Klan Kosova.

Kujtojmë se nesër do të luhet ndeshja në mes Chelseat dhe Real Madrid që do ta përcaktoj edhe çiftin finalist të këtij kompeticioni.