Fjalë Kyçe

Mbappe te Juventusi? Flet drejtori bardhezi

Mbappe te Juventusi? Flet drejtori bardhezi

Drejtori i ekipit të Juventusit Fabio Patriçi ka folur për “Sky Sport” në lidhje me zërat që lidhin kampionin e botës, Mbape me një kalim të mundshëm të “Zonja e Vjetër”.

Ai ka thënë se ka lojtarin më të mirë në botë për momentin, që është Cristiano Ronaldo.

“Juve ka qenë gjithmonë një klub i madh, por me ardhjen e CR7 niveli i lojtarëve të tjerë është rritur me 20-30%. më të mirat në histori, kështu që trofeu fitoi”, tha ai.

“Duke pasur lojtarët më të mirë nuk garanton fitoren, në fazën përfundimtare është gjithashtu çështje e detajeve, duhet të jeni me fat, por nëse ishim konkurues më parë, ne jemi edhe më konkurrues me Ronaldon”,

“Hipoteza shumë imagjinative, fantazi ndihmon, por në janar ndihmon shumë pak, ashtu si në qershor, janë emra të tingëllueshem, klube të mëdha, vështirë për të thënë të hapur sepse ne jemi një klub i madh dhe shikojmë në tregun e të dyja të ardhmes dhe të menjëhershme, gjithnjë me shumë vëmendje”, përfundoi Patriçi.