Fjalë Kyçe

Mbyllet sfida Zvicër – Danimarkë, ky është rezultati final

Mbyllet sfida Zvicër – Danimarkë, ky është rezultati final

Ka përfunduar super sfida ndërmjet Kombëtares së Zvicrës dhe asaj të Danimarkës, shkruan Gazeta Alo.

Kjo sfidë ka përfunduar me rezultatin e barabrt 3:3, edhe përkundur se zvicëranët ishin në epërsi prej 3:0.

Golat në këtë përballje i shënuan Granit Xhaka, Freuer dhe Embolo për vendasit, ndërsa për danezët kanë shënuar Jorgensen, Gytkjaer dhe Dalsgaard.

Ndeshja ishte e vlefshme për kualifikimet e EURO 2020. /Gazeta Alo.