Fjalë Kyçe

Megjithatë Haradinaj nuk ndalet, emëron edhe një zv.ministër

Megjithatë Haradinaj nuk ndalet, emëron edhe një zv.ministër

Derisa sa ka zëra që qeveria së shpejti do të bjerë, kjo gjë nuk po e pengon të parin e ekzekutivit.

Kryeministri Haradinaj, po vazhdon me punën e tij, madje në shtimin e numrit të zv.ministrave, shkruan Gazeta Alo.

Besnik Berisha nga Ferizaj është emëruar zv/ministër në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale.

Berisha është kryetar i degës së Nismas Socialdemokrate në Ferizaj ndërsa që nga 29 janari është edhe zv.ministër në MPMS e cila drejtohet nga Skender Reçica./Gazeta Alo/