Fjalë Kyçe

Mesazhi i Rozana Radit për ata që po shkatërrojnë një këngë

Mesazhi i Rozana Radit për ata që po shkatërrojnë një këngë

Rozana Radi ka dhënë një mesazh për ata që shkatërrojnë një këngë, me anë të tekstit.

Rozana Radi përmes një postimi në Instagram, ka shkruar lidhur me këngëtarët dhe autorët e tekstit, shkruan lajmi.net.

Ai tha se këngëtari që nuk e di se çfarë këndon është këngëtar/e pa identitet, ndërsa tekstshkruesi që e shkruan tekstin është diletant.

“Si ta shkaterrojme kengen tone ! Dy fjale per autorin dhe interpretuesin e kenges. Nje kengetar/è qe se di se cfar kendon ne kenge eshte nje kengetarè/e pa identitet. Nje tekstshkrues qe ja ben tekstin “sallate “ eshte nje diletant/e qe i interesojne veten ato pak para qe ka marre.Me pak fjale te dy “ja keni fut vetes “Dhe ate jo ne Gegnishte te paster po zhargon….. Ndiqni keshillat me lart 👆

Ps: Behet fjale per nje balade te sqarohemi”, ka shkruar ajo