Fjalë Kyçe

Mesazhi motivues i kapitenit për El Clasicon e nesërme

Mesazhi motivues i kapitenit  për El Clasicon e nesërme

Kapiteni Madrilen, Sergio Ramos, si gjithmonë është motivuesi më i madh me fjalët e tij për bashkëlojtarët dhe tifozët e ekipit.

Gjatë ditës së sotme ai ka publikuar një shkrim para El Clasicos së nesërme për t’i motivuar ekipin dhe tifozët.

”Tjetër Clasico, tjetër mundësi. Ne e dimë se cfarë është në lojë dhe për atë ju kemi, tifozët më të mirë në botë. Të gjithë sëbashku. Hala Madrid.”, është mesazhi i kapitenit në rrjetet sociale para sfidës së nesërme.