Fjalë Kyçe

Mësohet arsyeja pse Glauk Konjufca nuk takohet sot me Edi Ramën

Mësohet arsyeja pse Glauk Konjufca nuk takohet sot me Edi Ramën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca këtë të hënë është duke e zhvilluar një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Kreu i Kuvendit të Kosovës do të takohet me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, kryeparlamentarin Gramoz Ruçi dhe Kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Konjufca në këtë vizitë nuk do ta takojë kreun e qeverisë shqiptare, Edi Ramën, pasi që ky i fundit është nisur për një vizitë zyrtare në Hungari.

Mësohet se pas Hungarisë, kryeministri Rama do të qëndrojë dhe në Bullgari, për t’u kthyer më pas të mërkurën në vendin tonë, para seancës ku do votohet raporti i Komisionit për shkarkimin e Presidentit./tch